• Index
  •  » Pytania
  •  » Warsztat motocyklo-samochodowy z lakiernią

#1 12-27-2013 15:52:55

gracii99
Lubie w dupe
Numer GG::
Pojazd:: Peugeot xr6 50s
Reputacja :  [+ 5/ -0 ]

Ostrzeżenia: 1

Warsztat motocyklo-samochodowy z lakiernią

Siema wszystkim!!!
Planujemy z dwoma kolegami po skończeniu szkół, a także w czasie studiów rozkręcić taki duży zakład. Miałby on specializować się w sprawach samochodowo motocyklowych. Przechodząc do sedna sprawy chodzi bardziej o motocykle. W samochodach chcielibyśmy robić kompleksowo silnik, blacharke z lkiernictwem, zawieszenie i wszystko co w normalnym warsztacie. Jeśli chodzi o motocykle to chcielibyśmy skierować się bardziej w ich stronę. Mianowicie. chcielibyśmy robić kompleksowe usługi serwisowe takie jak naprawy silników, zawieszeń, napraw powypadkowych, lakierowaniem, ale to dotyczy nowszych motorków, a w związku z doświadczeniem jednego z kolegów także na renowacje zabytków. Mam jeszcze taki plan by sprowadzać z za granicy rozwalone motorki i pozyskiwać z nich części na sprzedaż internetową, ale też na miejscu.
Jeśli byłby ktoś tak miły i poiedziałby mi czy to się opłaca jeśli kupowalibyśmy działkę z hangarem około 5000m2 oraz wyposażenie go w podnośnik 1 lub 2 do samochodów oraz wszystkie potrzebne wyposażenia wraz z kompresorem i lakiernią oraz stołami do motocykli i wszystkim co potrzebne.
Podajcie mi mniej więcj koszt tego pomysłu i odpowiedzcie z kąd można dostać jakieś dotację i wsparcie finansowe.
Z GÓRY WAM DZIĘKUJĘ ZA KAŻDĄ ODPOWIEDŹ I LICZĘ ŻE BĘDZIE ICH JAK NAJWIĘCEJ!!!

#2 12-27-2013 18:38:18

huhuhuligan
Doradca
Pojazd:: sherco hrd 250,yamaha tzr 125 4fl,
Reputacja :  [+ 12/ -0 ]

Re: Warsztat motocyklo-samochodowy z lakiernią

taaaa moja codzienność to warsztat wielobranżowy tzn. takie coś jak wy chcecie zrobić i od razu wam odradzam bo musieli byście ostro zapierdalać  za gówniane pieniądze co innego sprowadzenie myśle że to bardziej opłacalne i żebyście sie od razu tym kierowali.
a teraz konkret :
1 RAMA nieodłączny element przy prostowaniu zarówno auta jak i moto musi być niezwykle wytrzymała np. u mnie szyny kolejowe wmurowane w posadzke no i też trzeba umieć prostować jak ktoś jest dośfiadczony to pomierzy przekantne dokładnie miarką i będzie wiedział czy jest dobrze. trzeba mieć od razu naszykowane pasy i kilfory żeby dobrze naciągać
2 wyposażenie to w chuj dużo kasy jak zaczynać od początku policzcie spawarki,szzlifierki,wiertarki i inne takie gówno to w chuj kasy
+sprężarka,prewody,pistolety itp no i oczywiście narzędzia niedość że kupicie pare kompletów to jeszcze doliczcie specjalne klucze na które co róż trzeba wydać kase i różne ściągacze itp.
3.LAKIEROWANIE :LAKIERNIA  tam zawsze musi być czysto no i musicie sie liczyć z tym że do moto farby nie są takie same i trzeba sie zaopatrywać u innych dostawców ps.sprężarka musi być spora bo ta małe najtańsze  nadają sie do pompowania kół w rowerze ja mam z butlą od lokomotywy a wraz niewystarcza do piaskarki
4.UTRZYMANIE :duże opłaty za prąd i wode jeszcze trzeba doliczyć ogrzewanie uwierzcie że w zimie nie wytrzymacie a wtedy najwięcej ludzi robi moto i inne.
5.musicie znaleźć mentora który was wszystkiego nauczy przynajmniej 5 miesięcy sie uczyć
i jeszcze wiele innych czynników tak więc w obecnych czasach to nieopłacalne.chyba że znajdziecie jakiś opuszczony warsztat na sprzedaż.

http://images70.fotosik.pl/215/dea90c5a0d8de515m.jpg

#3 12-27-2013 19:08:58

gracii99
Lubie w dupe
Pojazd:: Peugeot xr6 50s
Reputacja :  [+ 5/ -0 ]

Działka i budynek to najmniejszy probem chodzi mi bardziej o wyposażenie bo działka jest koło lublina aby warsztat wybudowac i wyposażyć na co pójdze z 400 tys. Taką kase robimy z unii i pop oaz kredyty

#4 12-28-2013 01:05:54

huhuhuligan
Doradca
Pojazd:: sherco hrd 250,yamaha tzr 125 4fl,
Reputacja :  [+ 12/ -0 ]

radzę uważać tak jak wspomniałem warsztat nie przynosi wielkich zysków i szybko na tym nie zarobicie a więc kredyt w takim przypadku jest jeszcze gorszym rozwiązaniem.Jak ja bym,miał taką kase to bym postawił piździarny dom weselny taki który pomieści więcej gości niż inne a warsztat odłożył na,później

http://images70.fotosik.pl/215/dea90c5a0d8de515m.jpg

#5 12-28-2013 02:57:08

Kacper1408
Kolarz
Numer GG:: 6580753
Pojazd:: Rower
Reputacja :  [+ 125/ -58 ]

A ja przenosze wątek, bo to nie jest usługa.

http://i41.tinypic.com/2ujh8j9.jpg
https://www.facebook.com/KacprowaTzr
,,Wszystko jest proste, dopóki nie masz pojęcia o czym mówisz"

#6 12-28-2013 10:39:57

Kamool
Admin Wszechmogący ^^
Pojazd:: XP6 ---> TZR50 ---> RS125 ---> Hornet ---> Paseratti ---> CBR 600RR
Reputacja :  [+ 52/ -20 ]

Jeśli warsztat to tylko Bosch Service img/smilies/big_smile U mnie jest jeden, chłopaki trzepią na prawdę dobrą kasę, przy czym mają najtaniej w okolicy, a są na prawdę najlepsi. Gdy czegoś z tatą przy aucie nie ogarniamy to wtedy trafia do nich.

#7 12-30-2013 00:04:52

Spontan
Dawca
Numer GG:: 33028697
Pojazd:: XR6
Reputacja :  [+ 0/ -0 ]

400 tyś hmm nie ogarniecie takiej kasy z unii czy czegoś tam innnego a jak już to uda wam się  na to max 50% kasy wyciągnąć z innych źródeł oprócz własnej kieszeni.poczekajcie polska dostała 300miliardów z unii więc za pare lat jakieś dofinasowania bedą .jak mój ojciec kupował koparko-ładowarkę to dostał 100tyś dofinansowania a na koparke poszło ponad 270.a i kase dostał dopiero za jakiś czas nie od razu najpierw musiał wybulic całą kase

• Index
  •  » Pytania
  •  » Warsztat motocyklo-samochodowy z lakiernią

Stopka forum