#76 09-16-2015 16:16:17

MH 125 Kn1 MotorHispania
Wiejski kamikadze
Reputacja :  [+ 0/ -0 ]

Re: NK7 by Dziki

Witam.
Wiedziony sentymentem trafiłem na te forum ;o)
Mój był bardzo podobny (konstrukcja z wyglądu identyczna, tylko inny silnik) i nazywał się MotorHispania MH 125 Kn1 - produkcja hiszpańska.
Miał silnik firmy Minarelli- taki sam identyczny jest montowany w  Yamaha WR 125 i YZF 125, więc jak kupowałem filter olejowy i zębatke to szukalem właśnie do tych model.
Gorzej było z zebatką koła- jak chciałem wymienić napęd to w Polsce nigdzie nie znalazłem (było to w jesieni 2013) i musiałem kupowac w Niemczech (koszt z pzresyłka ok.200zl).
Tylna ośka ma także drobny gwint, więc trzeba uważac żeby nie przekręcić gwintu co raz niestety zrobiłem, ale ślusarz uratował sytuacje- ale nie było (na samej ośce nie został zerwany tylko na nakrętce).

Rok produkcji 2010. Poj. 125ccm, 4-suw, chłodzony cieczą, 6 biegów. V max 118km/h. Do 90-100km/h w miare się rozpedzal szybko, potem to już walka z wiatrem. Bardzo niskie spalanie- nigdy nie liczyłem, ale byłem mile zaskoczony, że tyle już ujechałem a jeszcze tyle paliwa jest. Pod tym względem naprawdę rewelacja! Nie pameitam ile mial mocy, ale na obrotomierzu max co można było osiagnac to 7-8 tys. obrotów, a skala była do 12tys.
Podbno na wtrysku- bez gaźnika- tak mówili znawcy, ja sie zbytnio nie znam, tak jak kupiłem tak tez  jezdziłem, nic nie modyfikowałem i nie zmieniałem, (oprócz oczywiście noiezbędnych napraw i wymian: zebatki, filtra, oleju). To grube pod silnikiem na rurze wydechowej, to chyba katalizator ;o). Miał fajny gruby dźwiek, jakby to była co najmniej 250-tka. Migacze i lampa tylnia LED'owe

Idealny do polatania po najblizszej okolicy: Leszno- Śrem, Leszno- Lubiąż. Dłuższe trasy jednorazowe: Leszno- Jarocin- Krotoszyn- Milicz- Trzebnica- Żmigród- Rawicz- Leszno.
Wyprawa Leszno- Woodstock (Kostrzyn n. Odrą)- 208km w jedna strone i powrót po kilku dniach..

Cena: kupiłem we wrzesniu 2012 od handlarza który przywiozl go z Francji (była wymeiniana kierownica i manetka z jednej strony oraz lusterko) - Cena była 3,200 + koszty rejestracji.  Przejechalem nim przez ten czas ok. 9500 km. Oprócz zerwanego gwintu na ośce i trudności z kupnej tylnej zębatki, polecam jako pierwsze moto.

Dodał bym fotki ale nie wiem jak, a te linki do dodawania nie działają.

Ostatnio edytowany przez MH 125 Kn1 MotorHispania (09-16-2015 17:00:37)

#77 07-26-2019 20:05:16

Adek98
Wiejski kamikadze
Reputacja :  [+ 0/ -0 ]

Re: NK7 by Dziki

dziki9717 jak wyszło oklejenie, okazało się trwałym rozwiązaniem? Zastanawiam się nad takim oklejeniem mojej yamahy https://itswrap.pl/, to dobry pomysł?

Stopka forum