#76 09-16-2015 16:16:17

MH 125 Kn1 MotorHispania
Wiejski kamikadze
Reputacja :  [+ 0/ -0 ]

Re: NK7 by Dziki

Witam.
Wiedziony sentymentem trafiłem na te forum ;o)
Mój był bardzo podobny (konstrukcja z wyglądu identyczna, tylko inny silnik) i nazywał się MotorHispania MH 125 Kn1 - produkcja hiszpańska.
Miał silnik firmy Minarelli- taki sam identyczny jest montowany w  Yamaha WR 125 i YZF 125, więc jak kupowałem filter olejowy i zębatke to szukalem właśnie do tych model.
Gorzej było z zebatką koła- jak chciałem wymienić napęd to w Polsce nigdzie nie znalazłem (było to w jesieni 2013) i musiałem kupowac w Niemczech (koszt z pzresyłka ok.200zl).
Tylna ośka ma także drobny gwint, więc trzeba uważac żeby nie przekręcić gwintu co raz niestety zrobiłem, ale ślusarz uratował sytuacje- ale nie było (na samej ośce nie został zerwany tylko na nakrętce).

Rok produkcji 2010. Poj. 125ccm, 4-suw, chłodzony cieczą, 6 biegów. V max 118km/h. Do 90-100km/h w miare się rozpedzal szybko, potem to już walka z wiatrem. Bardzo niskie spalanie- nigdy nie liczyłem, ale byłem mile zaskoczony, że tyle już ujechałem a jeszcze tyle paliwa jest. Pod tym względem naprawdę rewelacja! Nie pameitam ile mial mocy, ale na obrotomierzu max co można było osiagnac to 7-8 tys. obrotów, a skala była do 12tys.
Podbno na wtrysku- bez gaźnika- tak mówili znawcy, ja sie zbytnio nie znam, tak jak kupiłem tak tez  jezdziłem, nic nie modyfikowałem i nie zmieniałem, (oprócz oczywiście noiezbędnych napraw i wymian: zebatki, filtra, oleju). To grube pod silnikiem na rurze wydechowej, to chyba katalizator ;o). Miał fajny gruby dźwiek, jakby to była co najmniej 250-tka. Migacze i lampa tylnia LED'owe

Idealny do polatania po najblizszej okolicy: Leszno- Śrem, Leszno- Lubiąż. Dłuższe trasy jednorazowe: Leszno- Jarocin- Krotoszyn- Milicz- Trzebnica- Żmigród- Rawicz- Leszno.
Wyprawa Leszno- Woodstock (Kostrzyn n. Odrą)- 208km w jedna strone i powrót po kilku dniach..

Cena: kupiłem we wrzesniu 2012 od handlarza który przywiozl go z Francji (była wymeiniana kierownica i manetka z jednej strony oraz lusterko) - Cena była 3,200 + koszty rejestracji.  Przejechalem nim przez ten czas ok. 9500 km. Oprócz zerwanego gwintu na ośce i trudności z kupnej tylnej zębatki, polecam jako pierwsze moto.

Dodał bym fotki ale nie wiem jak, a te linki do dodawania nie działają.

Ostatnio edytowany przez MH 125 Kn1 MotorHispania (09-16-2015 17:00:37)

#77 07-26-2019 20:05:16

Adek98
Wiejski kamikadze

dziki9717 jak wyszło oklejenie, okazało się trwałym rozwiązaniem? Zastanawiam się nad takim oklejeniem mojej yamahy https://itswrap.pl/, to dobry pomysł?

#78 12-24-2020 23:00:20

cabacew185
Wiejski kamikadze

Motocykl jest fajny i praktyczny. Motocykl jest ekonomiczny, nie kosztuje i nie stwarza korków, nie ma problemów z parkowaniem. W wielu krajach jest to podstawowy środek transportu.  I, wbrew powszechnemu przekonaniu, jest całkiem bezpieczny.
Statystyki oczywiście mówią co innego, ale czym są te statystyki? Kto analizował wypadek motocyklowy pod kątem stylu jazdy, wieku, pojemności skokowej silnika? Adrenalina na litrze sportu, wyprzedzanie strumienia samochodów nadjeżdżających z prędkością 200 km/h w mieście - z pewnością wkrótce wypełni statystyki ofiar. A jeśli motocyklista jeździ ostrożnie zgodnie z przepisami ruchu drogowego? Chyba nie, i nie jeżdżę sam, gram w kasynie, bez wpłaty (https://automatyhazardowezadarmo.pl/    )

Stopka forum